Larax-

šéfredaktor

jacky

redaktor
 

Zdravím, doufám že se vám stránky budou líbit.

 

PS1, PS2, PS3

PS1


PlayStation je herní konzole 5. generace od firmy Sony uvedená roku 1994. Originální PlayStation byla první konzole z úspěšné řady PlayStation kompatibilních konzolí, která dále obsahovala například PSone (zmenšená verze originálu), PocketStation, PlayStation 2, PlayStation Portable a PlayStation 3. V březnu 2005 prodejnost konzolí PlayStation a PSone dosáhla 100 milionů kusů.

PS2


Sony PlayStation 2 je herní konzole šesté generace od firmy Sony uvedená v březnu roku 2000 v Japonsku. PS2 je nástupcem PlayStation, v roce 2006 byla nahrazena konzolí PlayStation 3. Hlavní konkurencí pro PS2 byl Xbox od Microsoftu a GameCube od Nintenda.

PS3


PlayStation 3 (oficiálně PLAYSTATION 3, běžně zkráceně PS3) je třetí herní konzolí vyrobenou společností Sony Computer Entertainment a nástupcem PlayStation 2 v rámci PlayStation série. PlayStation 3 soupeří s Xbox 360 společnosti Microsoft a Wii společnosti Nintendo, jako součást sedmé generace herních konzolí.
Hlavním přínosem odlišujícím PlayStation 3 od svých předchůdců je její jednotná on-line herní služba PlayStation Network, která je v kontrastu k bývalé politice Sony přenechávající podporu on-line hraní na jednotlivých vývojářích. Mezi další významné prvky na konzoli patří robustní multimediální schopnosti, konektivita s Playstation Portable a použití high-definition optického disku formátu Blu-ray jako hlavního média. PS3 byl také prvním kompatibilním Blu-ray-2.0 přehrávačem na trhu.